Liga za duševné zdravie SR

Restoratívna joga 14.9.2016 v Sade Janka Kráľa v Bratislave

Restoratívna joga je jednou z najčistejších a najpôvodnejších foriem jogy a jej obľúbenosť v poslednom desaťročí je odpoveďou na náročnosť súčasnej doby. Nečudo, že je tajným kľúčom k zdraviu a dlhovekosti mnohých podnikateľov, hercov, profesionálnych športovcov a iných aktívnych ľudí, ktorí si so stresom už takmer tykajú. Je priam neuveriteľné, ako málo stačí k riešeniu mnohých chronických psychických i fyzických problémov. Hodinku denne počúvať svoj dych, sledovať reakcie svojho tela, byť sám so sebou a sám sebou. Je to až také jednoduché, že mnoho ľudí radšej neveriacky zavíta do lekárne, než na hodinu restoratívnej jogy. Trpíš aj ty chronickými bolesťami, vysokým tlakom, tráviacimi ťažkosťami, nespavosťou, sklonmi k depresii či strachu, alebo sa proste len cítiš extrémne vyšťavený/á? Tak sa v strede uponáhľaného týždňa na chvíľu zastav, venuj hodinku a pol len sebe a pod vedením medzinárodne certifikovaných inštruktorov pozoruj, ako ťa jednoduchý predklon ukľudní a obyčajný záklon nabije energiou. Príď s nami vydýchnuť všetok strach a pochybnosti a nadýchnuť sa prvého sviežeho jesenného vánku.

Restoratívna joga je súborom fyzicky nenáročných cvičení, ktoré majú ale výrazné regeneratívne a relaxačné účinky. Z tohto dôvodu je vhodná pre všetky vekové aj kondičné úrovne, dokonca aj pre ľudí s ľahšími zdravotnými obmedzeniami. O nich je však potrebné inštruktora vopred informovať.

Táto hodina je súčasťou „Jogového benefičného týždňa“ v Bratislave, ktorý organizuje Koliba u Jogošíka v spolupráci s vybranými občianskymi združeniami. Hodinu restoratívnej jogy podporuje OZ Liga za duševné zdravie a výťažok z dobrovoľných príspevkov poputuje vo výške 100% na konto tejto organizácie. Vstupné na všetky hodiny tejto akcie je teda dobrovoľné a je potrebné si priniesť karimatku (najlepšie určenú priamo na jogu) alebo deku a ďalšiu deku alebo väčší uterák ako pomôcku pri cvičení v určitých polohách. Viac info o akcii nájdete na Facebooku pod heslom „Jogový benefičný týždeň“ alebo zadaním #jogapredobruvec.Jogovy-tyzden-webposter-800px